V dnešní informační době se stalo nutností pečlivě zabezpečit uschovávané data. Firewall příliš nepomůže, pokud se k vašemu IT zařízení dostane nepovolaná osoba a údaje si z něj zkopíruje, nebo vám vaše zařízení poškodí resp. v extrémním případě si ho odnese.

Národní aj mezinárodní orgány přijímají nové a nové nařízení, které upravují práci s informacemi o osobách, co následně ovlivňuje i požadavky na fyzickou bezpečnost IT infrastruktury.

Přestože je profesionální komerční datové centrum budovou s velmi vysokou mírou fyzické ochrany, někdy je nutné aktívní zařízení dodatečně fyzicky oddělit a zabezpečit.

Klec v datovém centru dodatečně odděluje IT rozvaděče od IT rozvaděčů jiných klientů bezpečnostní mříží s kontrolovaným vstupem osob. Může být uzamykána klíčem, elektromechanicky či biometricky a poskytuje nejvyšší standard fyzické bezpečnosti pro technologie klienta datového centra.

Podobně je možné zabezpečit i samotné IT racky. Umístí se na ně elektromechanické rukojeti s čtečkami karet. Ty je možné integrovat do komplexních bezpečnostních systémů. Dostupné jsou různé míry zabezpečení, dvoufaktorová autentifikace, karty s vysokými frekvencemi a podobně.

Údaje o úspěšných a neúspěšných přístupech jsou detailně zaznamenávány a poskytují nástroj kontroly a prevence bezpečnostních incidentů v budoucnu.

Řízení kontroly vstupu pro IT racky

Řízení kontroly vstupu pro IT racky

Raritan SmartLock - vzdálená správa přístupových práv do IT racků v souladu s novými požadavky na GDPR compliance.
Software pro datová centra

Software pro datová centra

Software typu DCIM je nová třída softwaru, která provozovatelům datových center umožňuje širokou škálu operací - od návrhu až po samotné řízení datového centra. Sunbird PowerIQ.
Připojovací kabely pro IT zařízení

Připojovací kabely pro IT zařízení

Přehledné rozlišení jednotlivých napájecích větví v IT racku pomocí Raritan SecureLock.
Klece pro datová centra

Klece pro datová centra

Samostatně fyzicky zabezpečené prostory v datových centrech pro nejvyšší bezpečnost uložených dat.
Exteriérové telekomunikační skříně

Exteriérové telekomunikační skříně

Vnější skříně a skříňky pro elektronické a telekomunikační technologie pro ochranu citlivých zařízení před deštěm, sněhem, prachem a vandalismem.
Serverové rozváděče

Serverové rozváděče

Serverové rozvaděče Legrand Minkels pro datová centra, široké možnosti příslušenství pro vedení kabeláže, integrace kabelových tras a rozvodů energie, jakož i studených, teplých či jiných typů uliček.
Mini a Mikro datová centra

Mini a Mikro datová centra

Příchozí aplikace jako 5Gs, smart cities či autonomní auta vyžadují extrémně nízkou latenci a tím pádem decentralizaci IT infrastruktury. Mikro a mini DC od Legrand Minkels.
Studené/teplé uličky pro IT racky

Studené/teplé uličky pro IT racky

Oddělení proudění studeného a teplého vzduchu v datových centrech pro zvýšení efektivnosti chladicích systémů. Uličky Legrand Minkels dostupné v množství různých konfigurací - studená, teplá, přímý komínový odvod nebo jako samonosná....
Napájecí bloky (Rack PDU)

Napájecí bloky (Rack PDU)

Vertikální distribuce a řízení elektrické energie v IT rozvaděčích. Raritan, Server Technology, Legrand.